Gamle artikler

             Prosedyre for å få Strøm              07.12.11

For å slippe dobbelt arbeid med tilkobling av strømmen har Lyse endret på prosedyren!
Følgende gjelder:
1.Anlegget må ferdigmeldes via Iporten
2.Faktura betales ( disse er på veg ut i denne uken)
3.Når 1 og 2 er på plass, kontakter Lyse installatøren for montering av strømmåler og slår på strømmen i samme operasjon

Lykke til!

Vennlig hilsen
Ove Johan Aklestad
Leder av Strømkomiteen

             Strøm til Jul!                                    24.11.11

1. Montering av måler i sikringsskap: Lyse kontakter installatør når denne har sendt inn  ferdigmelding via IPorten. Innstalltøren er ansvarlig for at Lyse kommer inn i hyttene. Følgelig er det innstallatøren som avtaler med hytteeier tidspunkt.( dette arbeidet er alt i gang)

2. Lyse slår på strømmen til den enkelte hytte når betaling for tilkobling er blitt registrert. Faktura er i ferd med å bli klargjort, og vil bli sendt ut 2.desember 2011. Her vil både anleggsbidraget og kabel/grøft kostnaden være med.

Lykke til!

Vennlig hilsen
Ove Johan Aklestad
Leder av Strømkomiteen

             Strømmen klar i år                          25.10.11

Strømkomiteen var i byggemøte med Lyse,Otera,Torkildsen og Agder og Telemark skog i dag den 24.oktober. Status er følgende: 7 november skal alle hytter være ferdig gravd med kabel. NB! De som skal grave og legge ned kabelen selv( ca 40 stk) MÅ være ferdig med dette innen denne dato! 1. desember overtar Lyse anlegget. Da er det strøm i alle skap. Hyttene vil bli fortløpende tilkoblet strømmen, hvilket vil bety at de som ligger nederst i dalen, kanskje får strøm før denne dato. Forutsetningen for å få strøm er at elektriker har sendt ferdigmelding til Lyse. Lyse vil fortløpende montere inn måler og koble til strømmen.
Selv om det har vært store utfordringer med mye regn og vann underveis, så må jeg berømme alle parter for stor utholdenhet og ståpå vilje. De neste 3 ukene vil det bli satt inn ekstra ressurser, slik at prosjektet blir ferdig ihht planene.
Faktura for graving og kabler etc vil bli sendt ut til bestillerne i løpet av et par uker.

Vennlig hilsen
Ove Johan Aklestad
Leder av Strømkomiteen

             Viktig info fra Strømkomiteen      22.08.11

Det er kommet ny og viktig informasjon fra strømkomiteen.
Klikk link for å lese.

              Installasjon av strøm                  03.11.10

Har fått flere henvendelser ang. installasjon av strøm i hyttene. Om vi kjenner til firma som ligger nærmest Hunnedalen. Ved å følge linken under, finner dere en liste over installatører.
Klikk for liste..

             Påskerennet 2010                                22.03.10

Vår eminente rennleder Jostein Løland har nå opplegget klart. Det blir en liten endring fra tidligere, så les vedlegget nøye. Husk å skrive ut påmeldingsliste og ta med opp i påsken.

Klikk for å åpne pdf.

             Ny info strøm og hjertestarter           03.03.10

Har lagt ut ny info om strøm, åpne link "Strøm og Miljø" i venstre kolonne.
Hjertestarter manualer kan du finne under "Annen nyttig info" i venstre kolonne.

             Måling av istykkelse                            25.01.10

Inge Marton og Sissel var en tur innover på søndag. Isen ble målt på Kringlekvæv tjørna, ca 50cm. Øyarvatnet ble målt flere steder, der det tynneste var 35 cm, ellers låg tykkelsen på ca 50 cm. Takk til Inge Marton og Sissel.

             Aktivitet i dalen                                   17.10.09

Var en tur på hytta for sjekke at alt var i orden. Så ved ankomst at Terje Olsen og Algot Skjæveland står på for alles ve og vel.

Les mer under bilder

Les mer under bilder

Dette nettstedet er laget med GoOnline XP Professional